14/11/2010

Plan działania Rady Rodziców w roku szkolnym 2010/2011

Posted in Plan działania z roku szkolnego 2010/2011 @ 8:16 pm - autor: radasp15

W dniu 8.11.2010 odbyło się drugie, w tym roku szkolnym, zebranie Rady Rodziców.  Podczas zebrania ustalono zakres prac i wydatków Rady na rok szkolny 2010/2011.

Postanowiono, że Rada będzie finansować – współfinansować następujące przedsięwzięcia:

1. Nagrody w konkursach międzyszkolnych, których organizatorem jest nasza szkoła:

– „Jestem z Krosna” – interdyscyplinarny konkurs dla klas III

– „Festiwal piosenki angielskiej” – konkurs dla klas I-VI

– „Młody Reporter” – konkurs dziennikarski dla klas IV-VI

Konkursy te organizowane są w naszej szkole od kilku lat i promują ją na terenie miasta. Więcej na temat tych konkursów mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej szkoły.

2. Zabawę karnawałową dla klas I-III i klas IV-VI: są to dwie odrębne zabawy: dla klas I-III – bal przebierańców, dla klas IV-VI – dyskoteka. Rada Rodziców finansuje oprawę  muzyczną obydwu zabaw.

3. Doposażenie biblioteki szkolnej: zakup lektur szkolnych oraz innych ciekawych książek. Obecnie, po zmianie podstawy programowej, brak jest niektórych lektur. Ponadto warto byłoby również zakupić książki, które są popularne wśród dzieci, a których biblioteka nie posiada w swoich zbiorach.

4. Naprawę szkolnego radiowęzła: w szkole istnieje radiowęzeł starego typu. Jest on obecnie nieczynny, naprawienie go niewątpliwie usprawniłoby przekazywanie informacji od: Dyrekcji, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców oraz byłoby nieocenionym narzędziem komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Podczas zebrań w Państwa klasach przedstawiciele Rady Rodziców pytali o to, kto z Rodziców jest w stanie dokonać wstępnego przeglądu radiowęzła. Miło mi poinformować, iż bezpośrednio po zebraniu zgłosił się jeden z Rodziców i zaoferował pomoc w tym zakresie. Bardzo dziękujemy!

5. Spotkania z podróżnikiem: takie spotkania organizowane są corocznie dla klas IV-VI. W ubiegłym roku, dzięki podróżnikowi panu Grzegorzowi Chachurze,  dzieci poznały Maroko. Relacja ze spotkania podróżnikiem była umieszczona na stronie internetowej szkoły. Więcej o Panu Chachurze i jego podróżach można przeczytać na stronie: http://www.trzask.pl

6. Dyplomy ukończenia szkoły dla klas VI

7. Zakup środków czystości: papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło w płynie – nastąpi to w przypadku, gdyby wyczerpały się budżetowe środki szkoły. Jednocześnie przyłączamy się do apelu Dyrekcji szkoły, aby uczulić dzieci na racjonalne korzystanie z ww. środków.

8. Nagrody na koniec roku szkolnego: dla klas I-III zostaną przyznane dofinansowania w wysokości 100 zł dla każdej klasy – jak pokazuje praktyka w klasach młodszych wszystkie dzieci dostają na koniec roku szkolnego drobne upominki. W klasach IV-VI będą finansowane nagrody – książki – za dobre wyniki w nauce, w sporcie i inne. Coroczne finansowanie nagród na koniec roku szkolnego wzbudzało sporo emocji. Niestety, w budżecie szkoły nie ma środków na ten cel, a niewątpliwie ciężka praca naszych dzieci powinna być doceniona i nagrodzona. Już w roku ubiegłym, na ostatnim zebraniu Rady Rodziców, postanowiono, iż nagrody na koniec roku szkolnego będą finansowane z dochodu uzyskanego podczas Festynu Rodzinnego. W tym roku podtrzymano to postanowienie.

Realizacja powyższych zadań zależy wyłącznie od wysokości zebranej składki. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować każde z nich i tym samym sprawić, że szkoła będzie bardziej atrakcyjna dla naszych dzieci. Ponadto Rada Rodziców będzie przekazywać środki również na inne cele, które nie zostały wymienione powyżej, jeżeli będą zgodne z Regulaminem Rady Rodziców i będą w zakresie możliwości finansowych.

Do 30 czerwca 2011 roku na stronie internetowej Rady zostanie przedstawione sprawozdanie finansowe z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2010/2011, tak aby każdy z Państwa mógł się z nim zapoznać.

Oprócz finansowania powyższych zadań Rada  Rodziców będzie, jak co roku, współorganizatorem Festynu Rodzinnego. Ponadto priorytetem działalności Rady, w tym roku szkolnym, będzie działalność na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Już w czerwcu w 2010 roku, z inicjatywy naszej Rady, skierowano wraz z Radą Rodziców Gimnazjum Nr 4 oraz Radą Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego, wspólne pismo do Prezydenta Miasta Krosna. Prosiliśmy w nim między innymi o: remont chodnika przy ulicy Kisielewskiego (wzdłuż domów prywatnych oraz wzdłuż ogrodzenia szkoły), o wykonanie parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły (w miejsce zieleńca ogrodzonego słupkami) oraz o umieszczenie progów zwalniających przy przejściu dla pieszych przy szkole. Jak Państwo zauważyli, wykonano remont części chodnika oraz parking przy ogrodzeniu szkoły. Dalszy zakres prac, ze względu na ograniczone środki finansowe, został przeniesiony na czas późniejszy. Kolejne pismo zostało skierowane do Prezesa Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zwrócono się w nim o wykonanie schodów wraz z barierką przy furtce prowadzącej na teren szkoły – w sąsiedztwie bloku przy ul. Batorego 29. Decyzja o wykonaniu schodów nie została jeszcze ostatecznie podjęta.

Ponadto Rada Rodziców zajmie się poprawą bezpieczeństwa w drodze do szkoły, dzieci przychodzących z ulicy Żwirki i Wigury. Wystąpimy z pismem do Prezydenta Miasta Krosna z prośbą o wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Batorego w miejscu, w którym dzieci dochodzące z ulicy Żwirki i Wigury przechodzą na drugą stronę ulicy. Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby podzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa dzieci przychodzących z tamtego rejonu. W tym celu prosimy o wysłanie informacji przez zakładkę  „Kontakty” lub o przedstawienie uwag przedstawicielom Rady Rodziców w Państwa klasach. Omówienie tej sprawy będzie miało miejsce na zebraniu Rady Rodziców, które odbędzie się 13.12.2010 o godzinie 16.00 na stołówce szkolnej.

Z poważaniem

Małgorzata Sawicka

Przewodnicząca Rady Rodziców

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: